KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12122113
nr 1212 2113
John Hedberg
(1895-1957), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad -42, Olja på duk, 38x46 cm
John Hedberg, svensk bildkonstnär född 1895 i Falun, död 1957 i Stockholm.
måndag 22 oktober 2018
kl 19:28:07
John Hedberg
Läs mer om John Hedberg